Bitcoin zamyka się w zieloną niedzielę na koniec najdłuższego dziennego biegu przegrywającego w 6 miesięcy

Bitcoin zamyka się w zieloną niedzielę na koniec najdłuższego dziennego biegu przegrywającego w 6 miesięcy
Bitcoin zakreślił niewielkie zyski cenowe w niedzielę, kończąc tym samym najdłuższy bieg dziennych strat przez pół roku.

Wiodąca krypto waluta pod względem wartości rynkowej skoczyła o 1,2%, ponosząc straty w każdym z poprzednich pięciu dni, zgodnie z indeksem cen Bitcoinów CoinDesk. Na początku grudnia 2019 roku ceny ostatnio biły przez pięć kolejnych dni.

Oba pięciodniowe spadki spowodowały w tych okresach spadek cen o około 900 dolarów.

Niedzielny wzrost utrzymał wielotygodniowy przedział handlowy od 9.000$ do 10.000$ w nienaruszonym stanie, po tym jak ceny na krótko spadły poniżej 8.850$ w sobotę. Gdyby krypto waluta ustaliła bezpieczną pozycję poniżej 9000 USD, wynikający z tego podział przedziału mógłby spowodować silniejszą sprzedaż opartą na wykresach i dalsze straty.

Jednakże, krypto waluta nadal kończyła tydzień (22-28 czerwca) na minusie. Ceny spadły prawie 1,8% pomimo wiadomości, że fintech gigant PayPal podobno planuje wprowadzić bezpośrednią sprzedaż kryptokurrency na swojej platformie, jak również jego siostra money-sharing app Venmo.

Również przeczytać: PayPal, Venmo do Roll Out Crypto Kupno i sprzedaż: Źródła:

Rynek bitcoinów początkowo zareagował pozytywnie na wiadomości, o których poinformował CoinDesk 22 czerwca, ale nie udało mu się utrzymać wysokiego tempa rozwoju.

“Po załamaniu się wiadomości, Bitcoin Evolution uderzył w bardzo poważnym 9.699 dolarów, spadając pod koniec tygodnia, jak rynki wystraszył się na skok w przypadkach koronaawirusów w niektórych częściach świata,” Simon Peters, analityk rynku w wieloaspektowym eToro brokera.

Ponadto, niektórzy analitycy są sceptycznie nastawieni do planu PayPala, jeśli zostanie on potwierdzony, doprowadzi do wielkiego rajdu. “Plan giganta technologicznego może przynieść 1,15 miliarda dolarów wzrostu do pułapu rynkowego Bitcoin’a”. Sama ta liczba jest imponująca, ale biorąc pod uwagę, że Bitcoin’s Market Cap jest już 168 mld dolarów, 1,15 mld dolarów, maksymalna, potencjalny wzrost spowodowałby tylko ~ 9,300 dolarów na monetę”, powiedział analityk badań Messari Ryan Watkins, według Forbesa.

Kryptokur waluta musi pokonać opór na poziomie 10 040 dolarów, aby potwierdzić duży wybuch byka.

Bitcoin utknął w 2,5-letnim trójkącie zstępującym na tygodniowym wykresie. Przesunięcie powyżej 10 040 dolarów, które jest górnym końcem trójkąta, otworzyłoby drzwi do ponownego testu wyżu 13 880 dolarów osiągniętego w czerwcu 2019 roku.

Z drugiej strony, 8.800 dolarów mogłoby zaoferować sztywne wsparcie w krótkim okresie czasu. Obecnie istnieje 1,27 miliona adresów posiadających 837.730 Bitcoin, które zostały zakupione w zakresie od 8.805 dolarów do 9.076 dolarów, zgodnie z IntoTheBlock’s In/Out of the Money Around Price Addresses indicator.

https://medium.com/intotheblock/weekly-onchain-insights-q2-best-performing-crypto-assets-d406e99ac18
Wejście/wyjście wskaźnika ceny w okolicy pieniądza (IOMAP)
Źródło: IntoTheBlock
“Oczekuje się, że będzie to działać jako wsparcie, ponieważ posiadacze w tym zakresie będą starali się utrzymać zyskowność na swoich pozycjach i popychać ceny powyżej tego poziomu”, zauważyła firma analizująca łańcuch blokowy IntoTheBlock w cotygodniowej analizie.

About